Kajakiem po Liswarcie - o nas

nasze kajaki

Kajakiem po liswarcie

Prowadzimy wypożyczalnie kajaków 1, 2 jak i 3 osobowych, do turystyki wodnej na pięknej i urzekającej krajobrazem rzece Liswarcie. Nasza oferta skierowana jest dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Rzeka Liswarta oddaje nam przede wszystkim bliskość natury, malownicze widoki a także oferuje wiele atrakcji turystycznych: stare mosty, pozostałości po młynach rzecznych, tamy oraz wiele innych. Liswarta ma długość 93 km i jest lewym dopływem Warty, do której uchodzi w okolicach wsi Kule. Najatrakcyjniejszymi i proponowanymi przez nas trasami jednodniowymi są: Danków – Zawady i Zawady – Wąsosz Górny. Odcinki te pokonujemy w czasie 4-6 h każdy.

Liswarta ma długość 93 km i jest lewym dopływem Warty. Po drodze przepływa przez liczne bystrza i ciekawe pod względem przyrodniczym i historycznym tereny. Niosąc swe wody Liswarta płynie przez: Krzepice, Danków, Zawady, Popów. We wsi Kule wpływa do Warty zasilając ją swoimi wodami.

Oferujemy Państwu niezwykle malowniczy szlak kajakowy. Naturalny charakter rzeki, liczne meandry, zakola, sosnowe lasy to niezaprzeczalne atuty Liswarty. Na szlaku można też spotkać kilka ciekawych budowli, takich jak stare młyny lub mosty. Szlak ten jest jeszcze relatywnie mało popularny, co oznacza, że wyjazd na kajaki będzie kameralny i cichy. Dodatkowo górski charakter rzeki zachęca do uprawiania kajakarstwa z nutką emocji. 

LISWARTA W SKRÓCIE

Długość rzeki: 93 km

Źródło: Na Wyżynie Śląskiej we wsi Mzyki

Ujście: Wieś Kule

Dopływ: Warta

Trudność szlaku: łatwy, miejscami średni

Utrudnienia: wartki nurt, bystrza oraz młyny

Główne miejscowości: Krzepice, Danków, Zawady, Popów

Najczęściej wybierane trasy

© Wszelkie prawa zastrzeżone by Kajakiem Po Liswarcie

© Wszelkie prawa zastrzeżone by Kajakiem Po Liswarcie