Poradnik kajakarza...Abc

Poradnik kajakarza...Abc

Poradnik kajakarza…,

czyli wszystko na temat kajakowania. Jeśli jesteś początkującym kajakarzem, jak to bywa z każdym ,,pierwszym razem”, musisz poznać niezbędne minimum, czyli to przysłowiowe ABC… To po to, aby Twój pierwszy jak i kolejny spływ odbył się w sposób bezpieczny oraz sprawił Ci maksimum radości. Bo na tym przecież nam najbardziej zależy. Na mile spędzonym wolny czasie w gronie przyjaciół, rodziny, znajomych. Zatem zapraszamy do przeczytania naszych poradników, które na pewno pozwolą poczuć Ci się bezpieczniej na wodzie. Bo wbrew pozorom, nawet amatorskie spływy kajakowe, a może tym bardziej amatorskie, mogą okazać się niezwykle niebezpieczne. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym regulaminem dostępnym pod linkiem: https://kajakiempoliswarcie.pl/regulamin/

Dlatego jeśli  jeszcze nigdy nie pływałeś kajakiem po rzece, czyli jesteś zupełnym laikiem w tej materii- ten poradnik kajakarza, który przygotowaliśmy specjalnie dla takich osób jak Ty, pomoże Ci w przygotowaniu do swojego pierwszego spływu.

Przede Wszystkim dla kogo są przeznaczone kajaki? 

To pytanie ma tylko jedną odpowiedź – dla Wszystkich! Niezależnie od wieku, płci, urody czy też orientacji 🙂 po prostu dla Wszystkich. Oczywiście osoby niepełnoletnie najlepiej jakby były pod opieką osób dorosłych. Już nie mówiąc o małych dzieciach, które oczywistą sprawą jest tę opiekę potrzebują obowiązkowo.

I tak, dla wieku do około 10 lat, nasze kajaki posiadają dodatkowe miejsce pomiędzy siedzeniami głównymi. Co powoduje, że nasze najmłodsze pociechy, również mogą uczestniczyć w tego typu spływach. Starsze dzieci w wieku ok. 15 lat mogą spokojnie spróbować swoich sił płynąc w osobnych kajaku. W ofercie wypożyczalni Kajakiem Po Liswarcie dostępne są kajaki jedno jak i dwuosobowe + ewentualna dostawka dla najmłodszych (tak jak pisaliśmy wyżej). Dlatego spędzanie czasu wolnego na kajakach jest przeznaczone dla wszystkich bez wyjątku.

A jak się ubrać na spływ kajakowy?

Oczywiście Ubiór zależy od pory roku w jakiej będziemy pływać. Latem będziemy potrzebowali: krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawem, buty (buty do sportów wodnych lub takie które można zmoczyć, np. sandały, tenisówki), nakrycie głowy (czapka z daszkiem, kapelusz, bandamka), okulary przeciwsłoneczne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *